Bugun...Sözen;“5 Yıldır neden Toki’yi yapmadınız?


facebook-paylas
Güncelleme: 16-03-2019 21:27:16 Tarih: 16-03-2019 20:54

Sözen;“5 Yıldır neden Toki’yi yapmadınız?

Manavgat Belediye Başkanı, Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkan adayı Şükrü Sözen, seçim çalışmalarını Çolaklı Mahallesi’nde sürdürdü. Çolaklı Kapalı Pazar yerinde halka hitap eden Başkan Sözen, Cumhur İttifakı adayı tarafından açıklanan projeleri “Hayali” olarak tanımlayarak, “Sıraladığınız o hayali projeleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi sizdeyken, en büyük ekonomik imkana sahip Büyükşehir sizdeyken, Manavgat’a o projeleri neden yapmadınız. TOKİ’den bahsediyorsunuz, 5 yıldır plan yetkisi sizde, yer tespit yetkisi sizde, ekonomi sizde, güç sizde 5 yıldır neden TOKİ’yi yapmadınız, neden?” dedi.

 

Seçim çalışmalarını sürdüren Manavgat Belediye Başkanı, Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkan adayı Şükrü Sözen, Çolaklı Mahallesi’nde halka seslendi. Çolaklı konuşmasında genel siyaset ve ekonomi konularına ağırlık veren Başkan Sözen, Cumhur İttifakı Manavgat Belediye Başkan adayı Hasan Öz tarafından açıklanan projeleri “Hayali” olarak tanımlayarak, “Sıraladığınız o hayali projeleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi sizdeyken, en büyük ekonomik imkana sahip Büyükşehir sizdeyken, Manavgat’a o projeleri neden yapmadınız. TOKİ’den bahsediyorsunuz, 5 yıldır plan yetkisi sizde, yer tespit yetkisi sizde, ekonomi sizde, güç sizde 5 yıldır neden TOKİ’yi yapmadınız, neden?” diye sordu. Bu ülkenin her noktasının huzur istediğini, bu toplumun insanın yorgun olduğunu ifade eden Başkan Sözen, “Gönlü diliyor ki karnı tok olsun, gönlü diliyor ki çocukları tok, güven içerisinde olsun. Bu toplumun insanı kardeşçe yaşamak istiyor. İnsanların siyaset eli ile birbirlerine gerdirilmesinden, öfkeli bir toplum yaratılmasından, kızgın bir toplum yaratılmasından, bu toplum bezmiş, bıkmış. Geleceğe karnı tok bir şekilde bakmak istiyor” dedi. Sözen konuşmasına şöyle devam etti:

 

 

 

5 yıldır TOKİ’yi neden yapmadınız?

Başkan Sözen, Cumhur İttifakı’nın projelerine de değinerek, “Sıraladığınız o hayali projeleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi sizdeyken, en büyük ekonomik imkana sahip Büyükşehir sizdeyken, Manavgat’a o projeleri neden yapmadınız. TOKİ’den bahsediyorsunuz, 5 yıldır plan yetkisi sizde, yer tespit yetkisi sizde, ekonomi sizde, güç sizde 5 yıldır neden TOKİ’yi yapmadınız, neden? Manavgat’a doğalgazı getirme yetkisinin bakanlıklar aracılığı ile getirme yetkisinin sizde olduğunu söylüyorsunuz, geçen dönem de bu taahhütte bulundunuz neden getirmediniz. Çolaklı’dan sormak istiyorum size, neden?Biz zor şartlarda çalışmaya alıştık, biz düşüp, kalkıp yürümeye alıştık. Engellemelere rağmen, biz kendi kaynaklarımızı üretip, yatırım yapmaya alıştık ve bu toplumun önünde sınavını verdik, ispatını yaptık. Geriye bakıp, ‘Ben bu topluma bunları, bunları yaptım’ diyemeyecek insanların, bizi bu bağlamda teste tabi tutmasına gönlümüz razı olmaz, izin de vermeyiz”dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR’E ASFALT İÇİN PARA AKTARILDI

Başkan Sözen Bakan Çavuşoğlu’nun “ Kredi istediler verdik” sözlerine karşılık olarak da, “İller Bankası kredisine ihtiyacımız oldu geri ödemeli. Meclise geldi. İsim zikretmeyeceğim. Bazı arkadaşlar mecliste asfalt bütümü almamıza engel oldular. Tam 7 ay geçti. Siyasetin çirkin eli yüzünden onaylanan asfalt kredimizi alamadık. Bu gün bakıyorum. Valiliğin kullanacağı asfalt hakkını, 22 kilometrelik yol yapımı için protokolle Büyükşehir Belediyesi’ne veriliyor. Büyükşehir bunu kullanarak şimdi asfalt yapıyor. Bir taraftan bize engel oluyorlar, bir taraftan Büyükşehir’e veriliyor. Bu toplum siyaseten ayrım yapıldığını mutlaka gözlüyor.

 

 

İNSANLARI KUTUPLAŞTIRIYORLAR

“Ama maalesef bir yerel seçimin birbirimize hakaret edebilecek bir şekilde, sanki bir savaşmış gibi iki kutuba ayrılmaya çalışıldığı, öfke dilinin, birbirimize hakaret dilinin bu topluma reva görüldüğü bir sürece şahit oluyoruz. Bu toplum asla bunu hak etmiyor. Bu toplum tarih boyunca ortak mücadeleler verip ortak duruş koymuş. Hiçbir zaman bu süreçte olduğu gibi birbirlerine kilitlenmemiş. Bugün bize bu dili kullanarak reva gören yöneticilerime seslenmek istiyorum. Bugün insanların nasıl günlerini geçirdiklerini her şeyden önce düşünmeleri gerekiyor. İnsanların yaşam mücadelesi verdiklerini, çocukları için kaygı duyduklarını unutmamaları gerekmektedir. Bugün ülkemiz üreten bir toplum olmaktan çıktı, dünyaya tarım ürünleri gönderen bir ülke olmaktan çıktık, aksine en elzem ihtiyaçlarımızı bile ithal eder hale geldik. Üretmeyen toplumlar her zaman güdümlü olmaya mahkumdur. Topraktan kopan toplumlar her zaman birilerinin kolay yönlendireceği toplum olmaya mahkumdur.  Bugün dünyaya baktığımız zaman, sözde değil özde güçlü ülkelerin topraktan kopmayıp aksine toprak eliyle üreten devletlerdir. Ama biz ne yaptık, çiftçimizi ekip dikemez hale getirdik. Maliyetlerin artmasından dolayı insanlar kendi arazilerini ekemez hale geldi. Bugün Antalya Ovası’na, Manavgat Ovasına baktığınızda neredeyse bir metrekare alan bile kalmamış. Toprakla kim uğraşıyor? Kendi ihtiyacını gidermek için otelciler, yatırımcılar uğraşıyor. Hayvancılık ölmüş, bütün sahil bandındaki, Manavgat’taki esnafımızı gezdim, ‘Halimden memnunum’ diyen bir tek esnaf görmedim. ‘Borçsuzum’ diyen bir tek esnafımız yok.”

 
Bu haber 26783 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MANAVGAT'IN SİYASET HABERLERİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI