Bugun...Manavgat TOKİ Konutlarında Başvuruda SON GÜN

TOKİ tarafından Manavgat-Çeltikçi Mahallesinde inşa edileceği açıklanan 236 konuttan oluşan toplu konutlar için başvurular bugün sona eriyor.

facebook-paylas
Tarih: 22-03-2019 10:37

Manavgat TOKİ Konutlarında Başvuruda SON GÜN

TOKİ tarafından Manavgat-Çeltikçi Mahallesinde inşa edileceği açıklanan 236 konuttan oluşan toplu konutlar için başvurular bugün sona eriyor.

 

 

2+1 ve 3+1 olarak yapılması planlanan TOKİ konutları için bugün mesai saati bitimine kadar Halk Bankasına başvuruda bulunmak gerekiyor.

 

 

Diğer taraftan konutların yapılacağı yer ile ilgili: ada-parsel, fiyat, ne zaman bitirileceği ve teslimi konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor.

 

 

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Manavgat Belediye Başkan adaylarının projeleri havada uçuşmaya başladı. İktidar partisinin adayına destek için gelen Cumhurbaşkanı başta olmak üzere bakanlar, kendi adaylarının başkan seçilmesi durumunda Manavgat’a çağ atlatacak projeleri hayata geçireceklerinin vaadinde bulunuyor.

 

 

İktidar Partisinin vaatleri içerisinde en çok konuşulanı hiç şüphe yok ki Doğalgaz ve TOKİ konutları. Bütün bu vaatler seçim meydanlarında sıralanırken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı

tarafından Manavgat-Çeltikçi Mahallesinde inşa edileceği açıklanan 236 konuttan oluşan toplu konutlar için başvuruların bugün mesai saati bitiminde sona ereceği bildirildi.

 

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının internet sayfasında yer alan TOPLU KONUT UYGULAMASI BAŞVURU BİLGİLENDİRME FORMU’nda konutların yapılacağı yer olarak sadece Çeltikçi Mahallesi ibaresi yer alırken, ada-parsel gibi hiçbir bilginin yer almadığı, konutların fiyatı konusunda bilgi olmadığı, ne zaman bitirileceği ve teslimi konusunda da herhangi bir bilgi olmadığı gözlendi.

 

Formda yer alan başvuru tarih ve şartları bölümünde ise 4. kategori olarak adlandırılan bölümdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlar için başvuruların 14 Mart’ta başlayıp 22 Mart’ta yani bugün sona ereceği belirtiliyor.

 

İşte www.toki.gov.tr adresinde yer alan bilgiler;

 

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı

 

ANTALYA MANAVGAT ÇELTİKÇİ 236 KONUT PROJESİ TOPLU KONUT UYGULAMASI BAŞVURU BİLGİLENDİRME FORMU

 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Antalya Manavgat Çeltikçi 236 Konut Projesi kapsamında inşa ettirilecek; 2+1 nitelikli 188 adet, brüt 75,00 m2 3+1 nitelikli 48 adet, brüt 110,00 m2 Konutlar için, T. Halk Bankası A.Ş.’ nin Antalya İlinde bulunan yetkili Şubeleri aracılığı ile başvurular kabul edilecektir.

 

Proje Adı : Antalya Manavgat Çeltikçi 236 Konut Projesi

Satıcı : Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ( İdare) Adres : Bilkent Plaza B1 Blok,06800,Bilkent Ankara İletişim İnternet : www.toki.gov.tr

İletişim Telefon :4448654

Başvuru yapılacak Banka Şubesi :T. Halk Bankası Antalya İlindeki Şubeleri Başvuru alınacak

konut tipleri : 2+1, 3+1 Başvuru Bedeli 2+1 : 500.- TL Başvuru Bedeli 3+1 :1.000.-TL

Başvurular; 4 kategoride kabul edilecektir;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin”, 15 - 19 Nisan 2019 tarihleri arasında

2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımız” 08 – 12 Nisan 2019 tarihleri arasında

3.Kategori olan “Emekli Vatandaşlarımız” 25 Mart 2019 – 05 Nisan 2019 tarihleri arasında

4. Kategori olan “Diğer alıcı adayları” 14 - 22 Mart 2019 tarihleri arasında Başvurular yapılacaktır.

 

Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecektir.

 

Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati İdarenin web sayfasında duyurulacaktır.

 

Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.
Bu haber 15032 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MANAVGAT'IN SİYASET HABERLERİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI